Шахти ліфтів по конструкції поділяють на глухі і приставні. У першому випадку огорожі виконується з усіх чотирьох сторін. Цей тип зводиться переважно всередині будівлі.
Приставні «моделі» організовуються ззовні будівлі і можуть мати як суцільну огорожу, так і скляну. Шахти, виконані з загартованого скла, називають металокаркасними. Несучі конструкції таких шахт прикріплюються до стіни будівель за допомогою спеціальних кронштейнів. Цей вид шахтного простору актуальний як при проведенні реконструкції в старих будівлях малої поверховості, так і при облаштуванні ліфтів для котеджів.
Також шахти ділять на несучі і ненесучі. Несучі шахти беруть на себе все навантаження, що виникає в процесі експлуатації підйомника. Ненесучі більше виконують функцію огорожі, а навантаження при цьому перерозподіляютьсяф на різні елементи будівель.
Розрізняються вони і за формою: бувають шахти прямокутних форм, круглі або овальні, а також замкнутого або розімкнутому перетину.
Стіни виконуються з трьох основних будівельних матеріалів: залізобетону, повнотілої цегли, також сьогодні з'явилися металокаркасні шахти.
Цегляний каркас шахти виконується з повнотілої цегли. При цьому товщина таких стін повинна бути не менше 250 мм. При будівництві таких шахт важливо, щоб стіни не мали дефектів: западин або виступів.
Шахти з монолітного залізобетону зводяться одночасно з будівництвом будинку методом ковзної опалубки. В цьому випадку закладні деталі для кріплення напрямних кабіни, кронштейнів і противаги монтуються в процесі зведення будівлі. В цей же час закладаються ніші, в які при монтажі підйомника встановлюють спеціальні настили.
У будівництві глухих шахт використовуються спеціальні конструкції - залізобетонні тюбінги. Дана конструкція являє собою відрізок шахти, рівний прольоту одного поверху.
Самі тюбінги виготовляють переважно на заводах залізобетонних виробів. В процесі їх виготовлення залізобетонні шахти оснащують закладними елементами, до яких кріпляться кронштейни для напрямних кабіни і для противаги, а також портали для дверей. Визивний апарат встановлюється на зовнішній стіні тюбінгу.
Монолітні шахти із залізобетонних тюбінгів монтують безпосередньо на будівельному майданчику з використанням баштового крана.
Цегляні і залізобетонні шахти обладнуються стаціонарним електричним освітленням, яке повинно забезпечувати достатній рівень світла для проведення робіт по ремонту ліфта при закритих дверях шахти. Дозволяється не обладнувати освітлювальною апаратурою тільки металокаркасні шахти з склінням з триплексу, сітчастими огорожами або частково огороджені.
Залежно від типу ліфта і його виробника шахти можуть бути обладнані системою вентиляції, охоронної та пожежної сигналізації, обладнанням для диспетчерського контролю, а також обладнанням опалювальних систем. Причому пристрій управління опалювальним устаткуванням має розташовуватися поза шахтного простору. Не допускається оснащувати шахти обладнанням і прокладати комунікації, які не відносяться до роботи ліфта.